online filmy

Příjemnou podívanou.

Přehrávač 330 Zhlédnutí

  • CZ/DAB
Loading...

Pán času: 1x6

Dalek

Cestovatelé stanou v rozlehlém podzemním komplexu, který americkému miliardáři Henry van Stattenovi („vlastní internet“) slouží jako úschovna jeho sbírky nejrůznějších mimozemských artefaktů. Vedle několika neškodných střípků z Doktorovy minulosti (maska Kyberlidí, se kterými se zanedlouho opět střetne) je tu však i něco, co by už nemělo existovat. Věc, jejímž jediným smyslem života je destrukce.

Dalek. Zástupce nelítostné rasy polorobotických mimozemšťanů a úhlavních nepřátel Pánů času. Jejich jediný pud je zabíjet, jejich jediná emoce je nenávist. Dalekové však vyhynuli společně s Pány času v poslední Velké časové válce. Van Statten si tak ani zdaleka neuvědomuje, jaký význam tato část jeho sbírky má. A především: jaké nebezpečí znamená.

Poprvé od nalezení a uvěznění (Dalek unikl z Časové války a havaroval na Zemi v 60. letech dvacátého století) začne Dalek reagovat, když čelí Doktorovi. Ten se snaží zhýralého boháče přesvědčit, aby Daleka zničil, dokud má možnost. Mezitím se ale Daleka zželí Rose, která se ho dotkne, čímž mu umožní extrahovat její genetický kód a nabrat nové síly.

Dalek uniká ze svého vězení a začne likvidovat všechno, co mu stojí v cestě. Sebepočetnější jednotky po zuby ozbrojených vojáků pro něj nejsou žádnou hrozbou. Po absorbování genetického kódu Rose se však Dalek začíná měnit a pociťovat lidské emoce. Když si tuto skutečnost uvědomí on sám, raději nakonec upřednostní sebevraždu před životem „nečistého“ Daleka.

Pán času: 1×6
Pán času: 1×6
Apr. 30, 2005