Loading...

Přehrávač 371 Zhlédnutí

  • CZ/DAB

Pán času: 2×1: 2x1

Nová Země

Rok pět 5000000023. Po zničení Země lidstvo a ostatní druhy osídlí novou planetu a pojmenují ji Novou Zemí. Právě sem se nyní vydává desátý Doktor s Rose, aby navštívili nemocnici Nového New Yorku, kam Doktora pozvala Tvář Boe, se kterou se Doktor setkal už ve své neváté inkarnaci (The End of the World). A zatímco Tvář Boe, která je podle legend miliony let stará, umírá, všem ostatním v nemocnici se daří výtečně a zdejšímu řádu kočičích sester (koček evolucí vyvinutých až v humanoidy) se daří léčit nemoci, na které, jak Doktor sám ví, nebudou objeveny léky ještě další tisíce let.

Rose se oddělí od Doktora a je vlákána do sklepení, kde se opět setká s lady Cassandrou, „posledním čistým člověkem“. Za pomoci svého posluhovače klona Chipa se Cassandra Rose zmocní a přemístí svou mysl do jejího těla. Poté se v těle Rose opět připojuje k Doktorovi a společně objeví masivní podzemní komplex plný uvězněných lidí, respektive lidských klonů, kteří jsou infikováni nejrůznějšími nemocemi vesmíru – právě díky nimž se kočičím sestrám daří nacházet protilátky proti všem z nich. Cassandra Doktora uvězní do jedné z komor pro klony, později však komory v jedné sekci omylem otevře a Doktor a postupně i všechny infikované klony se dostanou na svobodu. Celá nemocnice je nyní v karanténě.

Doktor s Rose, o které již ví, že ji ovládá Cassandra, se snaží zastavit klony a jimi šířenou infekci, během čehož Cassandra několikrát vystřídá tělo Rose i Doktora. Doktorovi se nakonec podaří aplikovat všem infikovaným klonům léčivá séra, díky kterým se všechny klony uzdraví a nechají tak vzniknout rase nových lidí.

Cassandra se z nouze dostává do Chipova těla, které však pomalu umírá. Jako poslední gesto soucitu tak Doktor Cassandru v Chipově těle prostřednictvím TARDIS umožní setkat se s jejím mladším a krásnějším já. Když se Doktor nakonec ptá Tváře Boe, proč ho do nemocnice přivolala, řekne mu, že to se dozví až při jejich třetím a finálním shledání.

Pán času: 2×1
Pán času: 2×1
Apr. 15, 2006
Loading...