Loading...

Video Sources 401 Views

  • CZ/DAB

Pán času: 2×2: 2x2

Zub a spár

Doktor a Rose se, tak trochu nechtěně, ocitnou uprostřed Skotska roku 1879. Zde náhle narazí na družinu nikoho menšího než samotné královny Viktorie. Doktor se družině představí jako doktor James McCrimmon a královna díky psychopapíru nabude dojmu, že byl skotskou vládou pověřen jako její ochránce. Doktor a Rose se tak připojují ke družině a společně se vydávají na nedaleké panství Torchwood, kde královna hodlá přečkat noc na cestě na zámek Balmoral.

Družinu na Torchwoodu přivítá Sir Robert, který se omlouvá za nedostatek služebnictva, přesto však pro královnu a její doprovod přichystá večeři. Při ní začne vyprávět historky o vlkodlakovi, který se prý vyskytuje v okolí už po desítky let. Jak se ale nakonec ukáže, žádné historky to nejsou.

Rose a později i Doktor zjistí, že panství bylo přepadeno podivným kultem mnichů, kteří uvěznili veškeré služebnictvo a drží manželku Sira Roberta jako rukojmí, aby s nimi spolupracoval. Mniši ve sklepení spolu s uvězněným služebnictvem drží i podivného mladíka, o kterém si Rose spočítá, že nebude z této planety. Když oblohu prozáří Měsíc v úplňku, mladík se promění ve vlkodlaka a uprchne ze své klece.

Vlkodlak je k nezastavení a Doktor, Rose, Sir Robert a královna Viktorie před ním prchají, zatímco ostatní se ho snaží alespoň zpomalit. Doktor zjistí, že vlkodlak je ve skutečnosti mimozemská entita v lidském hostiteli, které mniši pomáhají polapit britskou královnu, aby ji vlkodlak mohl pokousat a prostřednictvím infikované krve získat kontrolu nad Britským impériem. Zároveň si ale uvědomí, že zesnulý muž královny Viktorie princ Albert a otec Sira Roberta věděli o této pasti a na Torchwoodu tak připravili past uvnitř ní.

Sir Robert přijme následky své zrady královně a rozhodne se zaplatit svým životem, aby Doktorovi získal trochu času. Ten zatím vloží královnin diamant Koh-i-Noor do princem Albertem speciálně upraveného teleskopu. Díky měsíční záři proudící skrze teleskop do diamantu je pak vlkodlak zničen.

Doktor a Rose jsou královnou Viktorií pasováni na rytíře, vzápětí jsou však vyhnáni z Britského impéria. Viktorie si totiž uvědomuje, jaké nebezpečí nadpozemský svět, který jí Doktor ukázal, představuje. Rozhodne se tedy založit tajný institut, který se bude potýkat právě s Doktorem a jinými nadpřirozenými jevy. Institut, jenž ponese název Torchwood.

Pán času: 2×2
Pán času: 2×2
Apr. 22, 2006
Loading...
مسلسلات اون لاين